Przydatne linki

  

  

W czasie zdalnego nauczania, od 25 marca do 15 maja 2020 roku  uczniowie naszej szkoły brali udział w czytelniczo- literackim konkursie „Co to znaczy…?”.

Celem konkursu było kształtowanie umiejętności czytania tekstu, głównie czytania ze zrozumieniem, umiejętności wyszukiwania informacji w tekście a także rozwijanie umiejętności językowych, czyli poprawnego rozumienia i stosowania związków frazeologicznych oraz powiedzeń w mowie codziennej.

Uczestnicy konkursu trzy razy w tygodniu czytali krótką i dowcipną  historyjkę zaczerpniętą z cyklu opowiadań G. Kasdepke „ Co to znaczy…” Były to przygody z życia pewnego Bartusia i jego szalonej rodzinki. Bohater spotykał się niemal codziennie z różnymi, dziwnie brzmiącymi  powiedzeniami, których znaczenia nie znał i dlatego często popełniał różne gafy i wpadał w tarapaty. Każda z historii w humorystyczny sposób ukazywała znane nam powiedzenia. Zadaniem uczestników konkursu było odnalezienie w tekście i wyjaśnienie znaczenia danego powiedzenia. Uczniowie z zapałem przystąpili do konkursu, jednak kilku z nich zrezygnowało z rywalizacji jeszcze przed zakończeniem. Ci najbardziej wytrwali dotrwali do końca i oni zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Są wśród nich:

Paulina Dewor- I miejsce
Wiktoria Drynda- ex aequo I miejsce
Mariusz Kaczorowski- II miejsce
Zosia Damek- ex aequo II miejsce
Kacper Pietrucha – III miejsce
Jakub Przybyła- IV miejsce

Gratuluję zwycięzcom.

Małgorzata Morawiak