Przydatne linki

  

  

 

Dzień ten jest bardzo ważny zarówno dla dzieci jak i dla rodziców, bo przecież każdy z nas jest dzieckiem. Z tej okazji rodzice obdarowują swoje pociechy słodkościami i prezentami.

A czy wiecie skąd wzięło się to święto?

Zostało ono ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów  Zjednoczonych( ONZ) w  celu upowszechnienia praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. Obchodzenie tego święta miało być sposobem honorowania prawa dzieci, które wcześniej w niektórych krajach były łamane.

Dzień Dziecka obchodzony jest w różnych krajach w różnym terminie. W Polsce święto to obchodzone jest 1 czerwca od 1950 roku. Po raz pierwszy zorganizowano go w związku z akcją zbierania podpisów pod Apelem sztokholmskim. Od 1952 roku jest świętem stałym obchodzonym corocznie. Jego inicjatorem była organizacja dbająca o bezpieczeństwo dzieci całego świata.

Wcześniej, przed drugą wojną  światową co roku 22 września do roku 1929 obchodzono Święto Dziecka. Tego dnia dzieci uczestniczyły w mszach, potem udawały się do szkoły na akademie, zabawy, poczęstunki.

Obecnie dzień ten jest obchodzony radośnie. Dzieci obdarowywane są prezentami, wyjeżdżają na wycieczki, przyjmują życzenia od rodziców.

My  również przyłączamy się do nich i życzymy Wam wszystkiego co najlepsze: zdrówka, samych piątek i szóstek, radości, fajnych kolegów i …super prezentów. Zawsze bądźcie szczęśliwi i miejcie wokół siebie samych życzliwych ludzi, a każdy dzień niech będzie dla Was niesamowitą przygodą pełną inspirujących wydarzeń.

Wychowawcy świetlicy dzieci starszych