Przydatne linki

  

  

21 listopada obchodzimy  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Oryginalna nazwa tego święta to Hallo World Day. Pomysł  święta powstał w Stanach Zjednoczonych w 1973 roku. Aktualnie Dzień Życzliwości jest obchodzony w 180 krajach. Jego celem jest zwrócenie uwagi na wzajemną życzliwość międzyludzką, tego dnia z życzliwością pozdrawiamy również nieznajomych.

Spróbujmy 21 listopada być bardziej życzliwymi. Empatia, pozytywne emocje ze strony innych, czasami nieznajomych, mają wielką siłę. Łańcuszek życzliwości, dobrej energii może nieść się dalej. Pamiętajmy, że okazywanie dobra wobec innych, nawet w tych prostych gestach ma moc uszczęśliwiania. Szczęścia doświadcza nie tylko obdarowany życzliwością, ale głównie ten, który ją daje! Bądźmy życzliwi dla innych, ale dla siebie samych również. Zatem zacznijmy ten dzień od uśmiechu do lustra, a później do naszych bliskich, znajomych  i  po prostu osób spotkanych tego dnia. Chociaż w trudnych czasach pandemii nosimy na  twarzach maseczki, to i tak w naszych oczach można dostrzec życzliwość  i uśmiech!

Bądźmy życzliwi i znajdźmy się wśród życzliwych 21 listopada!!!

                                      „Nie możemy wszyscy robić wielkich rzeczy.

                                      Ale możemy robić małe rzeczy z wielką miłością”

                                                                                       Matka Teresa