We wrześniu bieżącego roku uczniowie klas ósmych i siódmych naszej szkoły przystąpili do projektu edukacyjnego „GDY GAŚNIE PAMIĘC LUDZKA, DALEJ MÓWĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!

Podczas trwania projektu uczniowie wraz z opiekunami realizują następujące zadania:

• Zorganizowanie kącika historycznego związanego z czasami PRL-u.
  • Udział w zorganizowaniu wystawy IPN.

Przy organizacji kącika historycznego związanego z czasami PRL-u uczestniczyli następujący uczniowie: Ledwoń Julia, Zakrzewska Wiktoria, Małecka Oliwia, Kaczmarek Zuzanna, Brewka Agnieszka, Filipiak Natalia, Korzekwa Faustyna oraz Pan Jaroń Piotr wraz z niezastąpionym Panem Adamem

Ponadto uczniowie i ich opiekunowie będą uczestniczyć w:

• Konkursach historycznych i literackich.
  • Prezentacji filmu dotyczącego stanu wojennego.

Głównym celem projektu jest edukacja patriotyczna i przygotowanie młodzieży do świadomego przeżywania 40 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

Mariusz Żymierski