Rok szk. 2017/2018 był rokiem ogromnych sukcesów uczniów zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum:

•  Stypendium w ramach projektu Śląskie. Inwestujemy w talenty – III edycja otrzymali uczniowie klasy III B GIM Piotr Kulisz i  Michał Walter.

• Tegorocznymi laureatkami Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych zostały:Magdalena Huć kl. VII A SP- z j. polskiego i Ewa Bambynek kl. III B GIM – z fizyki
  • Finalistkami Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych zostały:Ewa Bambynek kl. III B GIM, Piotr Kulisz kl. III B GIM, Michał Walter kl. III B GIM- z matematyki, oraz Patrycja Ostrowska kl. IIB GIM i Weronika Wołowczyk kl. II B GIM- z geografii.

• Michał Walter kl. III b GIM – I miejsce,  Natalia Pyka kl. VI b SP- wyróżnienie w XIII Wojewódzkim Konkursie Literackim pt. „Twój talent szansą na lepszy świat” organizowanym  przez Zespół Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty i Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie.

• Wynik – bardzo dobry otrzymał –  Piotr Kulisz– kl. III b GIM- kat. Junior
  • Wśród wyróżnionych  byli: – Milena Karmańska– kl.III c SP- kat. Maluch – Karol Kardas– kl. V b SP- kat. Beniamin – Bartłomiej Śleziona– kl. VI a SP- Beniamin– Michał Walter–kl. III B GIM – Junior w XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego ,,KANGUR”.

• Ewa Bambynek, Nikola Zając i Michał Walter – kl. III B GIM I miejsce – drużynowo,  indywidualnie Ewa Bambynek zajęła I miejsce,  a Michał Walter- III miejsce w IX Powiatowym Konkursie Matematyczno- Przyrodniczym pod  hasłem: ,,Nauki ścisłe kluczem do wiedzy o świecie” w Boronowie

• Ewa Bambynek – I miejsce Michał  Walter– II miejsce Piotr Kulisz– III miejsce  w VIII Powiatowym Konkursie Matematycznym o Puchar Dyrektora Szkoły w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu

• Michał Walter III B GIM, został laureatem V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Prozatorskiego im. Fiodora M. Dostojewskiego „W poszukiwaniu Boga w człowieku”.

• Nikola Zając kl. III B GIM zajęła I miejsce w  VII Powiatowy Konkurs Przyrodniczy z elementami ekologii „Przyjaciele Ziemi”, który odbył się w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Lublińcu.

• I miejsce drużynowo.  Indywidualnie:  Piotr Kulisz zdobył II miejsce, Nicola Zając  III miejsce, a Michał Walter V miejsce w XI Powiatowym Konkursie Matematyczno- Bankowym w SP w Pawonkowie.

• Michał Walter uczeń klasy III B GIM otrzymał wyróżnienie w IX Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Pamięci Haliny Poświatowskiej”.

• debiut literacki  Michała Waltera. Jego wiersze ukazały się w Zeszycie Saloniku Literackiego „Pociąg do Pióra” działającego we Wrocławiu.

• Praca  Michała Waltera ucznia klasy III B naszego gimnazjum została uznana za najlepszą w swojej kategorii wiekowej w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym pod hasłem „Idźcie i naśladujcie” zorganizowanego dla upamiętnienia 75  rocznicy męczeńskiej śmierci Edyty i Róży Stein.

• Ewa Bambynek kl. III B GIM została srebrną medalistką Ogólnopolskiego Biegu o Nóż Komandosa organizowanego przez  Wojskowy klub biegacza Meta.

• Mariusz Kaczorowski Michał Walter zajęli pierwsze miejsca w swoich grupach wiekowych w Eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

• Maja Wołowczyk otrzymała wyróżnienie w trzecim etapie XXX Regionalnych Spotkań Młodych Recytatorów „Wrażliwość na słowa”.

• Milenka Broniarek została laureatką III miejsca w Międzywojewódzkim Konkursie Plastycznym na projekt pt.: „Okulary na wakacje”

• Nikola Filipiak została laureatką I miejsca  i Natalia Mazoń laureatką III miejsca Regionalnego Konkursu Plastycznego pt.: „Różanecznik – urok i magia”.

• Drużyna dziewcząt UKS Herkules w kategorii U-12 zdobyła brązowy medal w Finale Wojewódzkim XVII Turnieju o Puchar Tymbarku