Przydatne linki

  

  

Skład Samorządu Uczniowskiego:

Przewodniczący: Kacper Kosiak

Zastępca: Julia Chmiel

Skarbnik: Kinga Jeziorska

Opiekunkami samorządu zostały panie MAŁGORZATA WATOŁA i IZABELA POLAK

 

 

 


 • BAL KARNAWAŁOWY

Pod koniec stycznia odbył się w naszej szkole bal karnawałowy zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Świetlica zamieniała się w salę dyskotekową, a na korytarzach dostrzegliśmy wampira, czarownicę, strażaka, kowboja, koty, piłkarza oraz pannę młodą. W końcu mamy karnawał, dlatego pomysłowe przebrania i stroje były mile widziane. Samorząd jak zwykle zadbał o to, aby nikt się nie nudził, dlatego wspólnym zabawom nie było końca.
Oklaskami wybraliśmy najbardziej oryginalny strój. Przy dobrej muzyce wszyscy doskonale się bawili, co można zobaczyć na zdjęciach.

 • ZAKRĘCONY KONKURS

Pomagać można na różne sposoby. Czasami najprostsza forma pomocy nic nie kosztuje, a może zdziałać wiele dobrego, wystarczy chcieć. Tym razem nasza szkoła przyłączyła się do akcji zbierania plastikowych nakrętek. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację chorego Kacperka. We wrześniu Szkolny Klub Wolontariatu ogłosił  „Zakręcony konkurs”, który zmobilizował uczniów do zbierania nakrętek. Pod koniec stycznia ogłosiliśmy zwycięzców. Ilość nakrętek przerosła nasze oczekiwania. Cieszymy się, że nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączają się w akcje charytatywne. Najwięcej nakrętek zgromadzili i zdobyli:

I miejsce IV b 

II miejsce IVa 

III miejsce VII b oraz II a gim. 

Podczas apelu pani dyrektor wręczyła przewodniczącym pamiątkowe dyplomy, a zwycięskim klasom słodki upominek. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję i zachęcamy do dalszej zbiórki nakrętek.

 • SPOTKANIE Z SENIORAMI

25 stycznia mieliśmy okazję wspólnie kolędować wraz z seniorami z Kochanowic, a dzień później z Jawornicy. Na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek oraz dyplom dla „Najlepszej Babci i Najlepszego Dziadka”. Kochanowiccy seniorzy zobaczyli przepiękne świąteczne przedstawienie w wykonaniu najmłodszych uczniów, natomiast dzięki seniorom z Jawornicy przypomnieliśmy sobie, nieco zapomniany zwyczaj śpiewania kolęd. Jest to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji. Pieśni opisujące narodziny Chrystusa śpiewano już w średniowieczu. Niektóre kolędy, śpiewane do dziś, mają po kilkaset lat.
Szczególnymi gośćmi byli także dziadkowie uczniów klasy III c oraz VII a, do których z okazji ich święta skierowano życzenia w formie piosenek i wierszyków. Trzecioklasiści oraz siódmoklasiści w ramach innowacji wykonali upominki dla swoich dziadków i seniorów.

 • ZBIÓRKA SŁODYCZY DLA SENIORÓW

Kolejny raz pokazaliśmy, że warto pomagać. 14 i 15 grudnia odbyła się zbiórka słodyczy dla seniorów, w którą zaangażowali się najmłodsi uczniowie klas I-III, klasy IV-VII oraz gimnazjaliści.
Wszystkie dary zostały przekazane zarządowi Caritasu, który przygotował świąteczne paczki dla najstarszych osób naszej parafii. I tym razem nasi uczniowie nie zawiedli, wykonali również przepiękne kartki bożonarodzeniowe, które zostaną doręczone seniorom. Uczniowie klasy IIIc oraz VIIa w ramach innowacji „Kochanowice – moja mała miejscowość” własnoręcznie przygotowali także świąteczne pierniki dla seniorów.
Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom za włączenie się w akcję, dzięki której sprawiliśmy odrobinę radości starszym osobom, za okazaną życzliwość, dar serca i zaangażowanie.

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIATU

Wolontariusze też mają swoje święto, 5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji dzień wcześniej w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbyła się uroczysta V Lubliniecka Gala Wolontariatu.

 • SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU NAGRODZONY

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz Szkolny Klub Wolontariatu został wyróżniony w kategorii grupowej. W imieniu wolontariuszy statuetkę i dyplomy odebrała pani dyrektor Joanna Grus-Blacha.

Rok szkolny 2016/2017 został ogłoszony „Rokiem Wolontariatu”, to właśnie wtedy rozpoczęła się nasza przygoda z wolontariatem. Opiekunem klubu jest p. Małgorzata Watoła, p. Izabela Polak oraz pedagog p. Piotr Chmiel. Jesteśmy grupą ponad 40 wolontariuszy, która regularnie odwiedza seniorów naszej gminy oraz angażuje się w akcje charytatywne. W tym roku nawiązaliśmy współpracę z Domem Dziecka w Lublińcu, zainicjowaliśmy „Zakręconą akcję” – zbiórkę nakrętek na rzecz chorego Kacperka, włączyliśmy się bardzo aktywnie w „Szlachetną Paczkę”, a przed nami jeszcze mnóstwo inicjatyw do zrealizowania. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, ponieważ każde nasze przedsięwzięcie spotkało się z dużym zainteresowaniem uczniów.

 • SZLACHETNA PACZKA

Okres Bożego Narodzenia to czas cudów i miłości, to czas, w którym dostrzegamy dobro w innych ludziach i otwieramy nasze serca na drugiego człowieka. Dlatego i my postanowiliśmy przyłączyć się do akcji „Szlachetna Paczka”. Wybraliśmy rodzinę o kodzie OPO-3086-567903, której historia bardzo nas poruszyła. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli przyłączycie się do tworzenia tego wspaniałego dzieła razem z nami.

Już niejednokrotnie mieliśmy okazję przekonać się o Waszej hojności organizując różne akcje.  Wierzymy, że i tym razem nas nie zawiedziecie.

Wasza serdeczność i pomoc będzie nieoceniona.

 • SZKOLNY WOLONTARIAT W DOMU DZIECKA

Dnia 10 listopada 2017 r. kilkunastoosobową grupą wybraliśmy się do Domu Dziecka na wcześniej umówione spotkanie z podopiecznymi. Razem z nami była Pani Małgosia i Pan Piotr. Poprzez kilka różnych zabaw integracyjnych poznawaliśmy swoje imiona i zainteresowania.

Spotkało się z nami kilka dziewczyn: Angelika, Kasia, Ola, Kinga oraz chłopcy: Paweł, Daniel i Kuba. Większość dziewczyn lubi tańczyć i śpiewać, za to pasje chłopców związane są ze sportem. Miło spędziliśmy czas w swoim towarzystwie i świetnie się bawiliśmy. Mamy nadzieję, że nasza wizyta nie skończy się na jednym spotkaniu.

 • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

29 listopada odbyła się szkolna dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Chętni mogli skorzystać z wróżb i zabaw andrzejkowych, przygotowanych przez członków Samorządu. Każdy miał okazję sprawdzić, co go czeka w przyszłości.

Samorząd jak zwykle zadbał o to, aby nikt się nie nudził, dlatego wspólnym zabawom nie było końca. W roli DJ-a świetnie sprawdziła się Ola Gruszczyńska, która być może odkryła swoje powołanie . Przy dobrej muzyce wszyscy doskonale się bawili, co można zobaczyć na zdjęciach.

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Kolejny kolorowy dzień w szkole za nami! 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Samorząd Uczniowski postarał się, aby i w naszej szkole uczcić to wyjątkowe święto. Każdy uczeń mógł przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszaka, dzięki temu został zwolniony z odpowiedzi. Akcja samorządu przypadła wszystkim do gustu, a na ławkach oprócz zeszytów i piórników siedziały dzisiaj pluszowe misie. Z roku na rok dzień ten cieszy się u nas coraz większą popularnością, a misiów na szkolnych korytarzach przybywa.

A jaka jest historia tego święta? Zostało ustanowione w 2002 roku, w setną rocznicę powstania popularnej na całym świecie zabawki. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, miłośnik polowań, sprzeciwił się zabiciu małego niedźwiadka. Widząc przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka w gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

 • DZIEŃ KAPCIA I SZLAFROKA W NASZEJ SZKOLE

Bambosze, kapcie, papucie, pantofle, szlafrok, peniuar, a dla innych podomka – określeń jest wiele, ale nieważne jak je nazywasz, ważne czy je masz. Taka zasada przyświecała uczniom 20 października, ponieważ w tym dniu każdy posiadacz kapci lub szlafroka był uprzywilejowany i zwolniony od odpytywania. Kto by pomyślał, że zwykłe kapcie mogą mieć taką moc!

Na szkolnych korytarzach zamiast zwykłych tenisówek mogliśmy dostrzec żabki, pieski, a nawet króliczki. A miejsce swetrów zajęły kolorowe szlafroki. Chociaż raz poczuliśmy się w szkole jak w domu. Dzień kapcia i szlafroka stał się już w naszej szkole niemal tradycją. Czekamy na następne tak kolorowe dni w szkole.

M. Watoła


 • DZIEŃ NAUCZYCIELA

Za serce, uśmiech, dobre słowo, zachętę do pracy, gdy nic się nie udawało i pochwałę, gdy wszystko szło dobrze. Za pomoc w odkrywaniu tego, w czym jesteśmy najlepsi i przekonywanie, że możemy zrobić więcej niż się spodziewamy…


 • WYBORY DO SAMORZĄDU

15 września 2017 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Obchodzone od 2007 r. Międzynarodowe Święto Demokracji stało się najlepszym pretekstem do przeprowadzenia demokratycznych wyborów samorządowych w naszej szkole. Uczniowie Zespołu Szkół jak co roku wybierali swoich przedstawicieli do Samorządu. Komisja Wyborcza czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania. Każdy uczeń mógł oddać głos na swojego kandydata do SU. Komisja nie tylko pilnowała, aby wszystko było zgodne z ordynacją wyborczą, ale przede wszystkim liczyła głosy.