Przydatne linki

  

  

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

ROK SZK. 2018/2019

Przewodniczący:  Aleksandra Gomoluch

Zastępca: Julia Jaroń

Skarbnik:  Patrycja Drynda

Opiekunami samorządu zostali: pani Małgorzata Watoła- Hanulok i pan Mariusz Żymierski

 


  • Bal karnawałowy

Pod koniec lutego odbył się w naszej szkole bal karnawałowy zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Świetlica zamieniała się w salę dyskotekową, a na korytarzach dostrzegliśmy wampira, czarownicę, kowboja, koty czy wróżki. W końcu mamy karnawał, dlatego pomysłowe przebrania i stroje były mile widziane. Samorząd jak zwykle zadbał o to, aby nikt się nie nudził, dlatego wspólnym zabawom nie było końca. Oklaskami wybraliśmy najbardziej oryginalny strój. Przy dobrej muzyce wszyscy doskonale się bawili, co można zobaczyć na zdjęciach.

  • Dyskoteka andrzejkowa

22 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Chętni mogli skorzystać z wróżb i zabaw andrzejkowych, przygotowanych przez członków Samorządu. Każdy miał okazję sprawdzić, co go czeka w przyszłości. Samorząd jak zwykle zadbał o to, aby nikt się nie nudził, dlatego wspólnym zabawom nie było końca.

  • Światowy Dzień Pluszowego Misia

Z kolei 23 listopada świętowaliśmy „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Samorząd Uczniowski postarał się, aby uczcić to wyjątkowe święto. Każdy uczeń mógł przynieść do szkoły misia, dzięki temu został zwolniony z odpowiedzi. Akcja samorządu przypadła wszystkim do gustu, a na ławkach oprócz zeszytów i piórników siedziały dzisiaj pluszowe misie. Z roku na rok dzień ten cieszy się u nas coraz większą popularnością, a misiów na szkolnych korytarzach przybywa.
cia samorządu szkolnego…

  • Dzień piżamy i kocyka

Za oknem szaro, smutno i deszczowo, ale samorząd znalazł sposób, by na szkolnych korytarzach zrobiło się kolorowo i wesoło. 25 października każdy posiadacz piżamy lub kocyka był uprzywilejowany i zwolniony od odpytywania. Kto by pomyślał, że zwykły koc może mieć taką moc!

Na szkolnych korytarzach zamiast zwykłych tenisówek mogliśmy dostrzec żabki, pieski, a nawet króliczki. A miejsce swetrów zajęły kolorowe szlafroki i kocyki. Chociaż raz poczuliśmy się w szkole jak w domu. Czekamy na następne tak kolorowe dni w szkole.

  • Dzień Edukacji Narodowej

Za serce, uśmiech, dobre słowo, zachętę do pracy, gdy nic się nie udawało i pochwałę, gdy wszystko szło dobrze.

Za pomoc w odkrywaniu tego, w czym jesteśmy najlepsi i przekonywanie, że możemy zrobić więcej niż się spodziewamy…

DZIĘKUJEMY

  • Wyboru do SU

15 września 2018 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Obchodzone od 2007 r. Międzynarodowe Święto Demokracji stało się najlepszym pretekstem do przeprowadzenia demokratycznych wyborów samorządowych w naszej szkole. Uczniowie Zespołu Szkół jak co roku wybierali swoich przedstawicieli do Samorządu. Komisja Wyborcza czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania. Każdy uczeń mógł oddać głos na swojego kandydata do SU. Komisja nie tylko pilnowała, aby wszystko było zgodne z ordynacją wyborczą, ale przede wszystkim liczyła głosy.