Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rozgrywkach Piłki nożnej Szkół Podstawowych Powiatu lublinieckiego. Rozgrywki zostały podzielone na dwie tury, pierwsza dotyczyła rozgrywek grupowych, kolejna stanowiła finał. Nasza szkoła trafiła do grupy ze szkołami w Lubecku, Rusinowicach oraz Szkołą Podstawową nr. 2 w Lublińcu. Nasza szkoła wraz z ze Szkołą Podstawową nr. 2 była organizatorem powyższych rozgrywek. Nasz turniej grupowy rozegraliśmy 8 maja na boisku Stadionu Miejskiego w Lublińcu. Nasi reprezentanci w każdym swoim pojedynku nie pozostawili złudzeń, kto gra najlepszy futbol, wygrywając każdy swój pojedynek i tym samym awansując do turnieju finałowego. Turniej finałowy został rozegrany 18 maja również na boisku Stadionu Miejskiego w Lublińcu. W finale spotkały się Szkoły Podstawowe z Ciasnej, Boronowa, SP nr. 4 z Lublińca oraz nasza. Tym razem już tak łatwo nie było i musieliśmy uznać wyższość rywali w każdym meczu. Ostatecznie zajmujemy czwarte miejsce pośród wszystkich Szkół Podstawowych w Lublinieckim powiecie, co można uznać za wynik bardzo przyzwoity. Wystąpiliśmy w składzie: Bieniek Artur, Dobrzyński Tomasz, Koziorowski Tymoteusz, Płonka Daniel, Gansiniec Emil, Mazurek Paskal, Nowak Adam, Mercik Maksymilian, Świtek Adam. Składam serdeczne podziękowania naszym uczniom za godne reprezentowanie nas wszystkich w powyższych rozgrywkach.
Aleksander Gruca

















