Przydatne linki

  

  

1 grudnia odbyły się ostatnie zajęcia w ramach programu „Mały Mistrz” , inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki realizowana przez Szkolny Związek Sportowy. Głównym celem zajęć było zachęcenie uczniów do zdobywania nowych umiejętności ruchowych, podnoszenie sprawności fizycznej, kształtowanie odpowiednich nawyków i postaw od najmłodszych lat, krzewienie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, przyzwyczajenie, iż ruch powinien być ważnym aspektem na każdym etapie życia.

Klasa 1a aktywnie uczestniczyła w programie od września. Udało nam się zrealizować 14 zajęć, podczas których uczniowie zdobywali odznaki sprawności z zakresu turysta/rowerzysta, gimnastyk/tancerz, piłkarz.

Uczniowie brali udział również w obowiązkowych testach sprawnościowych, wykazujących poziom cech motorycznych u dzieci takich jak wytrzymałość, siła i szybkość. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zajęciach, które okazały się nie tylko sprawdzianem kondycji, ale także dobrą zabawą.

Szkoła otrzymała sprzęt sportowy w postaci piłek, pachołków, znaczników, drabinek koordynacyjnych, koszulek drużynowych, lasek gimnastycznych.

Zajęcia prowadził nauczyciel wychowania fizycznego Sylwia Benska i nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej Joanna Piskoń.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję!