Przydatne linki

  

  

Uczniowie klasy III a i III b wzięli udział  w wycieczce do Zakopanego i Krakowa, która odbyła się w dniach  od 3 do 7 czerwca 2024 roku. W trakcie wycieczki  uczniowie poznawali tradycje, obrzędy  i  ciekawe miejsca Podhala. Pobyt na Podhalu  uczniowie rozpoczęli od warsztatów w Muzeum Tatrzańskim, gdzie zapoznali  się z krajobrazem Tatrzańskiego Parku  Narodowego, który przelali następnie na szkło. W drugim dniu pogoda była nieco kapryśna  więc udaliśmy się do kina i spacer  po  Krupówkach.

W kolejny dzień podziwialiśmy piękne widoki z Rusinowej Polany. W czasie pobytu  zostaliśmy zapoznani z tradycjami  i gwarą Podhala, biorąc udział w zajęciach  w jednej z najsłynniejszych Izb Regionalnych na Podhalu. Wzięliśmy  udział w warsztatach robienia oscypka. Poznawaliśmy piękną  przyrodę Tatrzańskiego Parku Narodowego poruszając się zaprzęgami konnymi. W ostatnim dniu udaliśmy się do dawnej stolicy naszego kraju Krakowa. Tam dzieciom najbardziej podobał się Smok Wawelski, który zionął ogniem.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w niezapomnianej wycieczce! To było dla uczniów klas trzecich  niezwykłe doświadczenie.

WIĘCEJ ZDJĘĆ ZNAJDUJE SIĘ W ZAKŁADCE GALERIA