Przydatne linki

  

  

Nasza przygoda z szyciem w tym roku szkolnym właśnie dobiegła końca. Uczennice wykazały się dużym zaangażowaniem i kreatywnością w trakcie realizacji projektu. Pracując samodzielnie oraz w grupach, uczniowie nauczyli się obsługiwać maszynę do szycia, wykonywać proste ściegi ręczne i maszynowe. Ponadto, zdobyli umiejętności prasowania, zaznaczania brzegów tkanin, doboru kolorów i wzorów, mierzenia i oznaczania wymiarów, rysowania oraz wycinania wykrojów. Zszywanie elementów i dekorowanie wykonanych prac różnymi dodatkami również weszło w zakres ich nowych umiejętności. Przeprowadziliśmy różnorodne projekty, które pozwoliły uczniom rozwijać swoje umiejętności w dziedzinie krawiectwa m.in. breloczki do torebki, torebkę na ramię, gumki do włosów, skrzaty oraz ozdoby bożonarodzeniowe, serduszka do hospicjum, fartuszki kuchenne, ozdoby wielkanocne, opaski na głowę. Projekt “Niezwykły świat szycia i kroju – zabawy z igłą i nitką” przyczynił się do rozwoju wielu ważnych umiejętności u uczniów. Poprzez praktyczne zajęcia, uczniowie nie tylko nauczyli się nowych technik, ale również rozwinęli zdolności takie jak samodzielność, współpraca i odpowiedzialność. Innowacja ta pokazała, że szycie i krawiectwo mogą być nie tylko użytecznymi umiejętnościami, ale również źródłem radości i satysfakcji z własnoręcznie wykonanej pracy. Mamy nadzieję, iż dzięki temu projektowi zachęciliśmy ich do dalszego doskonalenia swoich umiejętność z dziedziny krawiectwa i szycia.

Kornela Famuła
Izabela Polak