Przydatne linki

  

  

Na stadionie Miejskim w Lublińcu odbyły się zawody Powiatowe w Czwórboju Lekkoatletycznym w ramach rywalizacji międzyszkolnej dzieci i młodzieży Województwa śląskiego. Nasza reprezentacja w składzie Adam Nowak, Kamil Gansiniec, Emil Gansiniec, Kacper Demarczyk, Dominik Suchy, Filip Paprotny oraz Pascal Mazurek zajęła szóste miejsce w zawodach. Czwórbój lekkoatletyczny składa się z czterech dyscyplin sportowych, których sumaryczny wynik punktowy z wszystkich konkurencji daje wynik końcowy dla każdego zawodnika. W czasie zawodów nasi reprezentanci mieli co robić, zawody składają się z biegu sprinterskiego na 60 metrów ze startu niskiego, skoku w dal, rzutu piłeczką palantową oraz biegu długodystansowego na 1000 metrów i to wszystko dobywa się w ciągu jednego dnia, a ścisłej mówiąc w ciągu czterech godzin. Nasz najlepszy zawodnik Adam Nowak może pochwalić się wynikiem 122 zdobytych punktów, taki wynik można nazwać naprawdę przyzwoitym i kosztującym ogromny wysiłek. Do tego można dodać, że z wynikiem na 1000 metrów 3:47,5 minuty otarł się o rekord szkoły, ale niestety troszkę zabrakło. Nasi pozostali reprezentanci również nie mają się czego wstydzić, najszybszym naszym sprinterem jest Emil Gansiniec z wynikiem 9,2 s na 60 metrów. Pozostałe wyniki naszych reprezentantów o rekordy szkoły się nie ocierały, ale możemy być z nich dumni. Składam podziękowania naszej siódemce lekkoatletów za godne reprezentowanie nas wszystkich.

Pragnę nadmienić, iż na zawody dojechaliśmy ścieżkami rowerowymi. Poruszając się na zawody i z powrotem, na rowerach przejechaliśmy 25 kilometrów, co skłania mnie do stwierdzenia, że mamy w szkole pięcioboistów, a nie czwórboistów, z tym, że za jazdę na rowerze tego samego dnia w czasie zawodów nikt punktów nie dodawał… szkoda.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Aleksander Gruca