Przydatne linki

  

  

Dnia 3 czerwca 2024 r. uczniowie klasy 5a i 5b wybrali się na niezwykłą przygodę, która pozostanie w ich pamięci jeszcze na długo.

Pierwszym przystankiem wyjazdy były ruiny zamku w Ogrodzieńcu. Tam uczniowie mieli okazję zanurzyć się w prawdziwą lekcję historii, odkrywając tajemnice tego miejsca, które opowiadały wiele o dawnych czasach. Natomiast widoki z zamku zachwyciły nas wszystkich.

Kolejnym punktem naszej wyprawy była Pustynia Błędowska, największy w Polsce obszar lotnych piasków. Na platformie widokowej uczniowie mogli podziwiać jej panoramę i doświadczyć niezwykłego klimatu.

Nie zabrakło także emocji podczas przejścia szlakiem przez Rezerwat Pazurek. Na jego terenie znajdowały się wapienne wzniesienia tzw, Zubowe Skały, które tworzą niezwykłe skalne miasto. Przyroda wokół nas była pełna życia i piękna, zachęcając do bliższego poznania niezwykłych gatunków roślin i zwierząt.

Na zakończenie naszej wyprawy odwiedziliśmy Jaskinię Wierzchowską. Tam uczniowie mieli okazję zgłębić tajniki podziemnego świata, gdzie stalaktyty i stalagmity tworzyły niezwykłą atmosferę.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tej niezapomnianej wycieczce! To było dla nas wszystkich niezwykłe doświadczenie. Czekamy z niecierpliwością na kolejne przygody i odkrycia!

Wioletta Dyla, Aneta Babraj, Anna Machnik, Katarzyna Spojda