Przydatne linki

  

  

Uczniowie klas VIIa oraz VIII wzięli udział w wycieczce do Kłodzka. Jest to miasto położone w województwie dolnośląskim, w północno-wschodniej części Kotliny Kłodzkiej. Pierwszym odwiedzonym przez nas miejscem była Kopalnia Złota w Złotym Stoku. Podziemna trasa turystyczna prowadzi przez najciekawsze zakątki kopalni pokazujące dawne mapy i plany kopalni, narzędzia górnicze, minerały oraz podziemny wodospad. Od roku 2008 turyści wyjeżdżają na zewnątrz kopalni podziemnym pomarańczowym tramwajem – największą atrakcją turystyczną kopalni. Kolejnym zwiedzonym przez nas miejscem była Twierdza Kłodzka, która góruje nad miastem. Na jej obszarze wyznaczono szlak turystyczny, który pozwala na dotarcie w bardzo intersujące miejsca związane z jej wojskowym i obronnym charakterem. Z tarasu widokowego można podziwiać panoramę miasta. Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy park trampolin, który również okazał się wielką atrakcją dla naszych uczniów.

Alicja Babiuch
Kornelia Famuła
Mariusz Koza