Przydatne linki

  

  

Klasy 7b oraz 6b uczestniczyły w wyjeździe edukacyjnym do Wrocławia. Dużą frajdę sprawił uczestnikom wyjazdu pobyt w ogrodzie zoologicznym, a szczególnie w Afrykarium – największym oceanarium w Polsce. Niezapomniane wrażenie pozostawił spacer po Wrocławiu, w czasie którego przewodnik opowiadał o historii niezwykłych miejsc i mieszkańców miasta, a uczestnicy szukali również  krasnali.

Szczególnym miejscem na trasie było Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego. Dzieci z zachwytem podziwiały aulę Leopoldyńską, a następnie Cesarskimi schodami zdobyły jeden z ciekawszych punktów widokowych Wrocławia, czyli wieżę matematyczną Uniwersytetu Wrocławskiego. Wieża ma wysokość 42 m, a była kiedyś obserwatorium astronomicznym, zatem na wystawie pod tarasem mogły zobaczyć ekspozycję poświęconą astronomii.

Zwieńczeniem pobytu w mieście była przeprawa Polinką – kolejką linową Politechniki Wrocławskiej nad Odrą.

Uczestnicy wyjazdu byli zachwyceni stolicą Dolnego Śląska. Na pewno jeszcze tam wrócą.

Renata Galuska

Małgorzata Golenia

Mirosława Szymik

 Hanna Zakrzewska