Przydatne linki

  

  

Dla wielu z nas zagadnienia z zakresu ekonomii i bankowości są jak odkrycie Ameryki! Natomiast do naszej szkoły uczęszczają „Perłki” specjalizujące się w tych dziedzinach. Miło nam poinformować, że nasza drużyna reprezentowana przez Blankę Famułę, Małgorzatę Kochel i Katarzynę Czudaj zdobyła I miejsce w IX Regionalnym Konkursie Wiedzy Ekonomicznej ,,Bank Matematyka i Ty”.

Wspomniany konkurs odbył się w Szkole Podstawowej w Kośmidrach, 23.05.2024 r. Patronował go Starosta Powiatowy Lublińca i Oddział Banku PKO BP w Lublińcu. W tegorocznym konkursie wzięło udział 10 drużyn, reprezentujących szkoły podstawowe powiatu lublinieckiego. Zawodnicy rozegrali 6 różnorodnych konkurencji. Rywalizacja wymagała nie tylko wiedzy na temat znajomości ekonomii, umiejętności sprawnego przeliczania – np. garści bilonu, a także wyobraźni – w trakcie układania z tangramów wizerunku żyrafy. Zawodnicy rozwinęli swoje umiejętności w zakresie pracy zespołowej i strategii gry. Po ponad dwugodzinowych zmaganiach konkursowych komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. I tak Kasia, Blanka i Małgosia zwyciężyły w konkursie i pokonały 9 drużyn. Ogromne gratulacje dla dziewczyn oraz ich opiekuna Pani Renacie Galuska.

Życzymy dalszych sukcesów matematyczno – ekonomicznych!

Kornelia Famuła