Przydatne linki

  

  

Sezon wycieczkowy w naszej szkole nabiera tempa! Tym razem uczniowie klasy IV a
 i  IV b pod opieką wychowawczyń oraz p. I. Droździok i M. Szymik wybrali się do Bajki Pana Kleksa w Katowicach oraz Miejskiej Palmiarni w Gliwicach.

Bajka Pana Kleksa to centrum nauki, kultury i zabawy. To ponad 1400m2 interaktywnej ekspozycji, która dostarcza atrakcji dla każdego, niezależnie od wieku, to mnóstwo zagadek, łamigłówek i eksperymentów. Odwiedziliśmy 9 stref tematycznych inspirowanych przygodami Ambrożego Kleksa. Kultowa powieść Jana Brzechwy została opowiedziana w nowy sposób. Było to połączenie zabawy i nauki. Uczestniczyliśmy w warsztatach literackich, lekcji kleksografii oraz zwiedziliśmy Podwodny Świat Królowej Aby.

Drugim punktem naszej wycieczki była Miejska Palmiarnia w Gliwicach, która w tym roku obchodzi swoje 100-lecie. Ponad 5600 gatunków roślin, a do tego gady, żółwie, ryby i egzotyczne ptaki – takie atrakcje czekały na nas na miejscu. Całość podzielona na kilka pawilonów zachwyciła każdego. Poznaliśmy rośliny użytkowe, historyczne, egzotyczne oraz  sukulenty. Największe wrażenie wywarł na nas pawilon akwarystyczny – świat Amazonii, gdzie największe okazy ryb sięgały nawet 3 metrów.

Pełni wrażeń wracaliśmy do domu, już planując kolejne wycieczki w następnym roku.

Malgorzata Morawiak
Małgorzata Watoła-Hanulok