Przydatne linki

  

  

W dniu 11 kwietnia 2024 roku, uczniowie klasy 2a i 2b, pod opieką pani Joanny Piskoń, Agnieszki Kardas, Ireny Droździok oraz Doroty Kamińskiej-Mnich mieli okazję wybrać się na fascynującą wycieczkę do Gliwic. Dwuczęściowe wydarzenie skupiło się na Funzeum oraz Palmiarni Miejskiej.

Funzeum to miejsce, w którym nauka staje się zabawą! Uczniowie mieli okazję odkrywać tajemnice nauki poprzez interaktywne wystawy i eksperymenty, poznać prawa fizyki, obserwując różnorodne eksponaty oraz zobaczyć w jaki sposób powstają kolory. To magiczne miejsce wywarło wielkie wrażenie na naszych uczniach.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była Palmiarni Miejska. To zielony raj, w którym rośliny z różnych stref klimatycznych współistnieją w harmonii w kilku pawilonach. Uczniowie mieli okazje zobaczyć wiele roślin użytkowych np. ogromne bananowce, aromatyczne rośliny przyprawowe, cytrusy i wiele innych. Dużym zainteresowaniem cieszył się pawilon akwarystyczny, gdzie znajdowały się ogromne zbiorniki z różnymi rybami słodkowodnymi. Wizyta w gliwickiej Palmiarni była nie tylko relaksująca, ale także edukacyjna. Uczniowie mieli okazję zobaczyć ponad 6 tysięcy pięknych roślin.

Późnym popołudniem wszyscy bezpiecznie wrócili do domów pełni wrażeń i bogatsi o nową wiedzę.

Joanna Piskoń