Przydatne linki

  

  

W dniu 10 kwietnia 2024 roku w naszej szkole gościła pani Justyna Ostrowska – Henel oraz dwoje uczniów technikum weterynarii reprezentujących Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim. Zapoznali oni uczniów klasy ósmej z ofertą szkoły. W technikum można kształcić się w zawodach: technik weterynarii, technik rolnik, technik architektury krajobrazu, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik mechanizacji rolnictwa i agrotechniki, technik hodowca koni oraz technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. W szkole branżowej natomiast można zdobywać wiedzę i umiejętności na kierunkach: mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych, ogrodnik oraz kucharz. Uczniowie mogą uzyskać dodatkowe kompetencje uczestnicząc w organizowanych kursach: ochrony roślin, kombajnisty, operatora wózków widłowych oraz prawa jazdy – kategorii B i T. W pobliżu szkoły znajduje się bursa.

Alicja Babiuch