Przydatne linki

  

  

Jesienią klasa Va i Vb udały się na wycieczkę integracyjną do Warszawy.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Razem z przewodnikiem mogliśmy zobaczyć jak wyglądają miejsca na co dzień niedostępne dla zwykłego widza. Każdy mógł poczuć się jak Robert Lewandowski i zasiąść chociaż na minutę na jego ławce w szatni. Następnym punktem programu była wycieczka piesza po mieście. Zaczęliśmy ją od Placu Zamkowego, gdzie mogliśmy podziwiać Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta III Wazy. Zamek Królewski  – niegdyś rezydencja królów i siedziba Sejmu Rzeczypospolitej Obojga Narodów – obecnie muzeum, ośrodek edukacji, kultury i sztuki, miejsce ważnych uroczystości państwowych. Jako rekonstrukcja Zamek został wpisany wraz z kompleksem Starego Miasta na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zaszczytne miejsce na Placu Zamkowym zajmuje Kolumna Zygmunta. Jest to najstarszy i najwyższy świecki pomnik w Warszawie. Szybkim krokiem przeszliśmy na Rynek Starego Miasta, gdzie spotkaliśmy niezwykłego artystę – Kataryniarza Jana. Pan Jan jest już niemal stałym elementem pejzażu stołecznego rynku Starego Miasta. Grający i śpiewający muzyk uwielbiany jest przez turystów oraz mieszkańców, ponieważ dodaje zabytkowej części Warszawy przedwojennego klimatu. Kolejną atrakcją tego dnia było Centrum Nauki Kopernik. Tam straciliśmy zupełnie rachubę czasu wśród tysięcy eksponatów, które przenosiły nas w niezwykły świat nauki. To właśnie w tym miejscu mogliśmy nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Czas tam minął nam nieubłaganie.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. W późnych godzinach wieczornych, bogatsi o nową wiedzę, wróciliśmy do domu.

Aneta Babraj
Wioletta Dyla
Anna Machnik
Katarzyna Spojda