Przydatne linki

  

  

W październiku uczniowie klas 7b oraz 6b wybrali się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Opiekę nad młodzieżą sprawowały: p. Renata Galuska, p. Katarzyna Spojda, p. Hanna Zakrzewska  i p. Małgorzata Golenia. Pobyt w urokliwych polskich górach uczniowie rozpoczęli od zwiedzania jednej z najpiękniejszych jaskiń krasowych w Polsce – Jaskini Raj. Na zawsze pozostanie w ich pamięci czar miejsca, które bez udziału człowieka stworzyła przyroda.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie średniowiecznego zamku w Chęcinach. Twierdza powstała na przełomie XIII i XIV wieku. Uczniowie poznali historię zamku, a także zobaczyli najciekawsze zakątki warowni chęcińskiej.

Na zakończenie czekała młodzież wizyta w Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Jej celem była przede wszystkim nauka poprzez doświadczenia z wykorzystaniem nowoczesnych interaktywnych eksponatów. To niezwykłe miejsce pozwoliło uczniom podziwiać wspaniałe fizyczne modele odtworzone na podstawie projektów autorstwa Leonarda da Vinci – mistrza, wizjonera, wynalazcy  i wielkiego artysty. Każdy z uczestników znalazł tam coś dla siebie, dotknął, doświadczył, sprawdził i zapamiętał. 

To była bardzo udana i pełna wrażeń wyprawa.

Renata Galuska

Hanna Zakrzewska

Katarzyna Spojda

Małgorzata Golenia