Przydatne linki

  

  

Poznawać najbliższe nam otoczenie można na wiele sposobów – słuchać opowieści o dawnych zwyczajach, czytać legendy czy zgłębiać historię przodków. Tym razem uczniowie klasy II b oraz IV a w ramach innowacji pedagogicznej „Kochanowice – moja mała ojczyzna” wybrali się do pobliskiego lasu, aby docenić walory przyrodnicze naszej okolicy. Jesień jest doskonałą okazją ku temu, choć w tym roku sezon na grzybobranie zaczął się wyjątkowo późno.

24 października mali grzybiarze spotkali się w Ostrowie, aby na własne oczy przekonać się, jakie gatunki grzybów najczęściej rosną w naszych lasach. Odpowiednio ubrani wyruszyliśmy wspólnie na poszukiwanie maślaków, podgrzybków i borowików. Była to okazja, aby poznać podstawowe zasady zbierania grzybów, czego unikać, o czym pamiętać, jak odróżnić jadalne od niejadalnych. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się z nami towarzyszący nam rodzice, dziadkowie i ciocie dzieci, którym bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Wiklinowe koszyki szybko zapełniły się pięknymi okazami. Pogoda dopisała, a do tego leśne powietrze i satysfakcja sprawiły, że  w bardzo dobrych humorach wracaliśmy do domów.

Agnieszka Kardas
Małgorzata Watoła-Hanulok