Przydatne linki

  

  

Uczniowie klas VIII wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez strażaków OSP w Kochanowicach. Zajęcia związane były z realizacją programu z doradztwa zawodowego oraz podstawy programowej z edukacji dla bezpieczeństwa. Strażacy zaprezentowali nam wyposażenie samochodu strażackiego oraz odzież, w którą ubierają się podczas akcji. Uczniowie mogli wsiąść do wozu oraz przymierzyć kombinezon ze wszystkimi akcesoriami. W ramach ćwiczeń utrwalono wiedzę z zakresu zasad bezpieczeństwa: w razie pożarów wewnętrznych oraz podczas pracy w aparatach OUO. Przypomniane zostały także reguły udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym.

Serdecznie dziękujemy panom strażakom za profesjonalne przygotowanie warsztatów oraz bardzo miłe przyjęcie.

Alicja Babiuch
Mariusz Koza