Przydatne linki

  

  

W lutym obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chorych na Padaczkę. Z tej okazji do klasy 4a został zaproszony pan Marcin Małek- ratownik medyczny. Pan Marcin opowiedział uczniom, jak wygląda jego praca, co powinien mieć ratownik na wyposażeniu oraz udzielił najważniejszych wskazówek z pierwszej pomocy przedmedycznej.

W marcu z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa, nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Wyjątkowa Skarpetka”  zajmując pierwsze miejsce w Polsce! Ponadto w dniu 21 marca zorganizowano „Dzień Kolorowej Skarpetki „, a uczniowie klasy czwartej  zapoznali się z prezentacją na temat osób z Zespołem Downa i wspólnie rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę.

W kwietniu na znak solidarności  z osobami z zaburzeniami autystycznymi, uczniowie naszej szkoły, założyli niebieskie i różowe koszulki, a na szkolnym korytarzu została wystawiona gazetka przybliżająca funkcjonowanie tych osób.

Ostatnie zadanie zostało zrealizowane  z okazji Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych tworząc w naszej bibliotece kącik czytelniczy „Książeczki bez barier”.

Dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w realizację projektu.

Koordynatorzy:
Wioletta Dyla
Dorota Kamińska- Mnich
Sylwia Benska