Przydatne linki

  

  

28 kwietnia uczniowie klasy VI b oraz V b wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie stolicy rozpoczęli od Pałacu Kultury i Nauki. Podziwiali panoramę miasta z tarasu znajdującego się na 30. piętrze. Słoneczna pogoda sprawiła, że widoki były naprawdę niesamowite. Pięknie meandrująca Wisła łącząca prawo- i lewobrzeżną Warszawę, widok na starówkę oraz coraz bardziej imponujące swoją budową wieżowce zachwycały uczestników wyjazdu. Następnie uczniowie rozpoczęli spacer po Starym Mieście. Na dłużej zatrzymali się na Placu Zamkowym, gdzie pod Kolumną Zygmunta mieli niecodzienną okazję przypatrywać się próbie generalnej naszego wojska przed uroczystością Święta Narodowego Trzeciego Maja. W czasie przechadzki zobaczyli m. in. pomnik Jana Kilińskiego, pomnik Syreny na Rynku Starego Miasta czy katedrę.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. W tym interaktywnym centrum nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości poznania świata i uczenia się, uczniowie mieli okazję obserwować różnego rodzaju zjawiska fizyczne. Wielką ciekawość wzbudziła w nich możliwość eksperymentowania i konstruowania. Czas spędzony w miejscu pełnym nowoczesnych technologii, multimediów i pomysłowych aranżacji, upłynął stanowczo za szybko. A przecież na młodzież czekała jeszcze jedna atrakcja.

Na  koniec wyruszyli na Stadion Narodowy. Pod opieką pana przewodnika obejrzeli np. strefę piłkarza, trybuny, szatnię reprezentacji Polski, pomieszczenia odnowy biologicznej, płytę boiska, Press Room.  O zainteresowaniu zwiedzanym obiektem świadczyły na pewno nurtujące dzieci pytania, na które przewodnik chętnie udzielał odpowiedzi.

Choć plan wycieczki był naprawdę napięty, wszyscy uczestnicy wyjazdu w doskonałych humorach wrócili do Kochanowic. Na pewno nie był to ich ostatni wyjazd do stolicy.

Renata Galuska

Sylwia Benska

Mirosława Szymik

Małgorzata Golenia

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z wycieczki, więcej można obejrzeć w zakładce Galeria.