Przydatne linki

  

  

Na rzecz projektu w naszej bibliotece szkolnej powstał kącik czytelniczy „Bajki bez barier”. Znajdują się tam psychoedukacyjne opowiadania napisane przez Joannę M. Chmielewską i Aleksandrę Chmielewską.

Opowiadania te mają na celu pomóc dzieciom zdrowym poznać świat rówieśników z niepełnosprawnościami i chorobami, uwrażliwić na ich problemy i ograniczenia. Ze wspólnej lektury skorzystają także rodzice i wychowawcy, aby lepiej zrozumieć potrzeby swoich pociech i podopiecznych. Książeczki  o niepełnosprawności pełnią także funkcje terapeutyczne. Na końcu znajdują się propozycje zabaw i ćwiczeń doskonalające konkretne strefy rozwoju oraz wskazówki dla rodziców nauczycieli i kolegów, w jaki sposób mogą ułatwić chorym dzieciom ich funkcjonowanie.

Serdecznie zapraszam naszych uczniów, ale zwłaszcza  rodziców oraz nauczycieli do zapoznania się z nowym kącikiem książek lub do pobrania ich w formie elektronicznej ze strony fundacji „Światełko”:  http://swiatelkodladzieci.pl/bajki-bez-barier/

Wioletta Dyla
Koordynator projektu