Przydatne linki

  

  

W tym roku nasza szkoła wraz z przedszkolem wzięła udział w niezwykłej akcji „Wyjątkowa skarpetka”. Była ona organizowana przez Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Juszczynie. Ma ona na celu zwrócenie uwagi na dzień 21 marca, w którym obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Dzieci rysując i malując cały zestaw różnorodnych skarpet pokazują swoje wsparcie dla dzieci z Zespołem Downa.

Kolorowe skarpetki nie do pary stały się symbolem Światowego Dnia Zespołu Downa, ponieważ chromosom ma kształt skarpetki. Ich różnorodność i wielobarwność są wyrazem tolerancji i znakiem, że mimo odmienności wszyscy mają prawo w pełni cieszyć się życiem.

W marcu cała Polska tworzyła łańcuchy wyjątkowych skarpet. Zespół Szkół stworzył łańcuch o długości 148600cm czyli prawie 1,5km, dzięki czemu udało nam się zająć I miejsce. To niesamowity wyczyn, bowiem w akcji brało udział 277 placówek.

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom, WDH Czarne Orły Droniowice oraz wszystkim, którzy pomogli nam osiągnąć taki wynik. Nie spodziewaliśmy się tak wielkiego odzewu.

Katarzyna Spojda
Justyna Niesłony
Hanna Zakrzewska
Joanna Piskoń