Przydatne linki

  

  

22.03.2023 r. klasy 4a i 4b wybrały się na spektakl pt. „Trzej Muszkieterowie” na podstawie powieści Aleksandra Dumasa. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowania kulturą i sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami oraz poznanie zasad prawidłowego zachowania się w Teatrze.

Uczniowie oglądając spektakl, poprzez piękną scenografię oraz stroje, przenieśli się do XVII wiecznej Francji. Z ogromnym zainteresowaniem śledzili losy bohaterów, szybkie zwroty akcji, intrygi i pojedynki szermierskie z dużą dawką humoru. Na koniec nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

Po spektaklu klasy wzięły udział w lekcji teatralnej prowadzonej przez aktorów Teatru. Klasa 4a poznała krótką historię „ narodzin lalki”, czyli źródła teatru lalek. Zostały im zaprezentowane różne rodzaje lalek, takie jak: kukła, pacynka, jawajka, marionetka. Uczniowie pod kierunkiem aktora sami próbowali sztuki animacji, która okazało się nie lada wyzwaniem, ale przysporzyła wiele radości, i satysfakcji, jak widać na zdjęciach.

Klasa 4b natomiast odkrywała „Tajemnice Scenografii”, zapoznając się z pracą scenografa oraz zasadami tworzenia projektów teatralnych (kostiumów dla aktorów, lalek, masek, aranżowania przestrzeni scenicznej). Uczestnicy mogli wcielić się w rolę aktorów, ubierając różne stroje i prezentując przed innymi.

Tak zakończyła się nasza pierwsza, lecz na pewno nie ostatnia przygoda z Teatrem!

Wioletta Dyla
Aneta Babraj