Przydatne linki

  

  

Dnia 9 marca 2023 w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona patronowi naszej szkoły Karolu Miarce. Program uświetnił montaż słowno- muzyczny w wykonaniu naszych uczniów, wzbogacony o scenki z życia Karol Miarki.

W ramach święta patrona szkoły uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w konkursie wiedzy o patronie szkoły Karolu Miarce i gwarze śląskiej. Do konkursu przystąpiło 23 uczniów. Pytania konkursowe dotyczyły biografii naszego patrona oraz słownictwa w gwarze śląskiej.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce ex- aequo  Aleksandra Knapik klas VIII c , Bartosz Matusek klasa V a

II Miejsce ex-aequo Artur Bieniek klasa IV b , Tomasz Horzela klasa VIII c

III miejsce Tymoteusz Koziorowski  klasa IV b

Podczas akademii Pani Dyrektor Joanna Grus-Blacha wręczyła dyplomy i nagrody zwycięzcą konkursu oraz podziękowała za przygotowanie akademii i udział w obchodach święta patrona szkoły, podkreśliła rolę Karola Miarki jako działacza na rzecz polskości ludu śląskiego i wzór do naśladowania.

Sylwia Benska, Irena Osadnik