Przydatne linki

  

  

17 marca 2023 r. w Lubecku odbyły się eliminacje szczebla gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów przeciwpożarowych i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Konkurs jest skierowany do dzieci i młodzieży – uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Uczniowie reprezentujący naszą szkołę wykazali się bardzo dobrą wiedzą z zakresu prewencji przeciwpożarowej i szeroko pojętego ratownictwa. W kategorii uczniów klas I-IV Tomasz Dobrzyński zajął IV m-ce. Natomiast Katarzyna Czudaj Anita Czapla zajęły odpowiednio i II m-ce w kategorii uczniów klas V-VIII awansując jednocześnie do kolejnego etapu.  Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych etapach turnieju.

Organizatorzy eliminacji gminnych przygotowali także dla uczestników krótki sprawnościowy tor przeszkód. Uczniowie mieli za zadanie zbudować linię gaśniczą a następnie strumieniem wody podanym linią szybkiego natarcia musieli strącić pachołki. Na zakończenie zostali zapoznani z wyposażeniem samochodu gaśniczego

Mariusz Koza