Przydatne linki

  

  

W dniu 15 marca 2023 roku w naszej szkole gościła pani psycholog Karolina Mazur – Jankowska oraz dwie uczennice technikum weterynarii reprezentujące Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim. Zapoznały one uczniów klas ósmych z ofertą szkoły. W technikum można kształcić się w zawodach: technik weterynarii, technik rolnik, technik architektury krajobrazu, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik mechanizacji rolnictwa i agrotechniki oraz technik hodowca koni. W szkole branżowej natomiast można zdobywać wiedzę i umiejętności na kierunkach: mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz kucharz. Uczniowie mogą uzyskać dodatkowe kompetencje uczestnicząc w organizowanych kursach: ochrony roślin, kombajnisty, operatora wózków widłowych oraz prawa jazdy – kategorii B i T. W pobliżu szkoły znajduje się bursa – internat dla uczniów mieszkających z dala od szkoły.

Alicja Babiuch