Przydatne linki

  

  

W dniu 22 lutego 2023 roku w klasach ósmych na zajęciach z doradztwa zawodowego gościła pani Krystyna Bartocha kierownik Oddziału Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Kalinie. Pani Bartocha opowiedziała uczniom o przebiegu swojej kariery zawodowej oraz o pracy, którą wykonuje na co dzień. Nawiązała także do pracy w służbach mundurowych, gdyż sama nosi mundur reprezentujący Zespół Parków Krajobrazowych. Oprócz wielu zadań które wykonuje, zajmuje się także edukacją przyrodniczą dzieci i młodzieży, oraz upowszechnia i promuje zajęcia terenowe.

Doradztwo zawodowe daje możliwość szerokiego przeglądu zawodów. Zajęcia, które przeprowadziła pani Krystyna Bartocha dedykowane były tym, którzy kochają przyrodę, lubią bliski kontakt ze zwierzętami i roślinami oraz cenią sobie czyste powietrze, zdrową żywność i segregują odpady. Bardzo dziękujemy pani Krystynie Bartocha za poświęcony czas i rady, które nasi uczniowie mogą wziąć pod uwagę przy wyborze nowej szkoły i przyszłego zawodu, być może związanego z ochroną przyrody.

Alicja Babiuch