Przydatne linki

  

  

W dniach od 25 do 27 stycznia 2023r w ramach projektu „ Eko, eko, ekologia, czyli eko historia świata na trzeźwo, zdrowo i sportowo „ miały miejsce coroczne zajęcia zimowe. W tym roku ponad 40 dzieci pod opieką phm. Ewy Majczak, Ireny Droździok, Joanny Malinowskiej, Julii Puchalskiej oraz Kamili Majczak przeniosło się w świat zabawek Andy’ego, których niekwestionowanym liderem był kowboj Chudy, pojawia się również postać – astronauta Buzz  Astral .

Pierwszego dnia wszystkie dzieciaki wyruszyły „W poszukiwaniu zabawki -Toy Story” Po zapoznaniu z tematyką  i udziale w  grze terenowej  „W poszukiwaniu zabawki” każda grupa na zmianę uczestniczyła w ciekawych zajęciach. Dzieci wykonywały przepiękne magnesy z filcu, wykonały też „Tajemniczą torbę” oraz Gniotka. W tym dniu miały miejsce również bardzo ważne spotkanie. Odwiedziła nas pani pedagog Dorota Kamińska. Opowiedziała nam o zdrowym odżywianiu i o walce z różnymi nałogami. Przedstawiła nam także zasady dobrego Przyjaciela Ziemi i zasady jakimi kieruje się on w swoim życiu. Po prezentacjach uczestnicy wzięli udział w quizie z zdobytej wiedzy na platformie Kahooot. Po przerwie na zdrowe przekąski odbyły się zmagania sportowe „Trening z Reksem i Cieńkim”

Drugiego  dnia naszych zajęć  wybraliśmy się na wycieczkę do Katowic i Chorzowa W Katowicach w kinie Cinema City obejrzeliśmy bardzo pouczający film „O kot w butach, ostatnie życzenie”,  następnie udaliśmy się do Planetarium w Chorzowie gdzie przenieśliśmy się w Świat kosmosu na pokazie Explore dowiedzieliśmy się, że: Człowiek od zarania dziejów z fascynacją spoglądał w niebo. Gwiazdy inspirowały badaczy takich jak Mikołaj Kopernik i Johannes Kepler. Dzięki nim możliwe było zbudowanie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i wysłanie sond kosmicznych poza granice Układu Słonecznego. Na zakończenie dnia czekała nas wizyta w  Magicznym Ogrodzie Świateł w Chorzowie. Odbyliśmy tam wspaniały spacer alejkami Legendii, podziwiając magiczne i pełne barw aranżacje świetlne. Na zakończenie w zimowym wesołym miasteczku mogliśmy skorzystać z przeróżnych atrakcji min. karuzel lub gry terenowej.

Kolejnego dnia wybraliśmy się do Gliwic, gdzie odwiedziliśmy „Funzeum” muzeum światła i koloru. Tam razem z przewodnikiem przeszliśmy ścieżkę barw odwiedzając kolorowe pokoje. Podczas tego spaceru mogliśmy się dowiedzieć ciekawostek na temat kolorów. Na zakończenie naszej wizyty każdy mógł wykonać własne interaktywne zwierzątko które stało się ozdobą na ścianach Funzeum. Następnie w kopalni „Luiza” czekała na nas Zimowa Szkoła Magii w podziemnych wyrobiskach, czekały na nas prawdziwe wyzwania. Każdy mógł sprawdzić do jakiego magicznego, górniczego domu należy. Braliśmy udział  w wyścigu na miotłach, lekcji z różdżkarstwa oraz rzucania zaklęć czy w grze w złotą kulę. Po wyjściu na powierzchnię udaliśmy się na warsztaty z tworzenia Lapboków gdzie powstały prawdziwe mapy wspomnień z naszych zajęć.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za pomoc w organizowaniu naszych zimowych zajęć. Dziękujemy za udział w naszych spotkaniach rodzicom, babciom, gościom zaproszonym oraz dzieciom.

Ewa Majczak