Przydatne linki

  

  

16 stycznia odbyła się wycieczka do Manufaktury Słodyczy „Hokus-Pokus” w Żarkach. Wspaniałe zapachy i moc słodyczy stworzyły pyszną atmosferę. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć cały proces powstawania cukierków i lizaków od momentu wylania gorącego karmelu na stół po złożenie całego wzoru lizaka i cukierka. Słodycze barwione były głównie naturalnymi barwnikami z owoców i warzyw. Po skończonym pokazie dzieci uczestniczyły w warsztatach, w których samodzielnie wykonały lizaki.
Drugim punktem wycieczki była restauracja „Przystań Leśniów”. Tam każdy skomponował własną pizzę, którą po upieczeniu można było zjeść.
Na zakończenie warsztatów, każdy otrzymał swoje dzieło – piękne, zakręconego lizaka. Było miło i słodko! To była najsłodsza i kolorowa lekcja.

Katarzyna Spojda
Justyna Niesłony
Aneta Babraj
Sandra Tomala