Przydatne linki

  

  

Światło zapaliło się nad stajenką kiedy narodziło się Bożę Dziecię
Światło rozświetliło drogę trzem Mędrcom  do Małego Jezuska
Światło oświetla i naszą drogę mówiąc o nadziei na lepsze jutro
„To Światło wszystkich łączy
Łamie spory, kłótnie kończy
A opłatek może wiele z nim życzenia płyną szczere”

Już 32. raz przynosimy lampion, w którym płomień użycza nam światła i ciepła. Lampion chroni ten płomień przed wiatrem, który mógłby go z łatwością zgasić. I o ile w grudniu jest raczej zimno i potrzeba nam więcej ciepła niż nikły płomyk lampki może nam oferować, to nawet tak mały płomień, skutecznie potrafi ogrzać oraz rozjaśnić i oświetlić otoczenie.

Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Czarne Orły” z Droniowic w roku 2022 wręczyła Betlejemskie Światło Pokoju : Wójtowi Gminy Kochanowice p. Ireneuszowi Czech, pani inspektor Agnieszce Naporowskiej, pani dyrektor Joannie Grus Blacha, zastępcy dyrektora pani Krystynie Anioł, pani kierownik GOPS-u Mirosławie Pietrek, dotarliśmy z Światłem na wiele parafii, do Ośrodka Rehabilitacyjnego w Rusinowicach. Obdarowaliśmy Światełkiem wielu naszych przyjaciół oraz ludzi starszych i samotnych.

phm. Ewa Majczak