Przydatne linki

  

  

O tym, że czytanie baśni przynosi wiele korzyści, nie trzeba nikogo przekonywać. Powodów, by sięgnąć po baśnie, jest bardzo wiele. Rozwijają wyobraźnię, uczą, że decyzje niosą konsekwencje, oswajają lęki czy prowokują do dyskusji.

Przekonali się o tym uczniowie klas IV oraz Va, którzy wzięli udział we wspólnym czytaniu baśni J.H. Andersena w GCKiI w Kochanowicach. Na początku wysłuchali baśni „Srebrna moneta” w interpretacji p. dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kochanowicach Marii Hadzik. Słuchanie baśni zostało wzbogacone pokazem rycin i ilustracji obrazujących wydarzenia przedstawione w utworze. Następnie zebrani uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali baśni „Dzielny cynowy żołnierz” w wykonaniu swoich kolegów. Czytający zostali nagrodzeni brawami oraz drobnymi upominkami. Na koniec odbył się krótki quiz z nagrodami, który wyłonił osoby najuważniej słuchające utwory i zapamiętujące najwięcej szczegółów.

Dziękujemy paniom bibliotekarkom za pomoc w organizacji spotkania.

M. Golenia

M. Watoła-Hanulok