Dnia 25 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Osób Niesłyszących.

Uczniowie klasy IVa, realizujący w tym roku szkolnym Ogólnopolski Projekt Edukacyjno – Społeczny „KAŻDY INNY – WSZYSCY RÓWNI” mieli możliwość zapoznać się z różnymi przyczynami uszkodzeń słuchu, problemami osób niesłyszących i niedosłyszących, poznali symbole osób głuchoniemych i ich znaczenie, dowiedzieli się jak wygląda komunikowanie się w języku migowym.

Pani Irena Droździok zapoznała uczniów z  podstawowymi zwrotami oraz alfabetem języka migowego.

Aby bardziej poznać i zrozumieć świat osób niesłyszących nasi uczniowie mieli również okazję wcielić się w rolę osoby niesłyszącej próbując odczytać intencje innych za pomocą gestów i mowy ciała.

Z tej okazji została również przygotowana gazetka dla pozostałych uczniów szkoły, którzy podczas przerw mogli zapoznać się z tym wydarzeniem.

Koordynatorzy projektu