„Znajomość jednego języka stawia cię w korytarzu życia.
Znając dwa języki,  możesz otworzyć wszystkie drzwi
na swojej drodze”.

Europejską 26 września 2001r. Najważniejszym jego przesłaniem jest różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie.

W Europie istnieje ponad 200 języków europejskich oraz wiele innych, używanych przez obywateli pochodzących z pozostałych kontynentów.

Z tej okazji uczniowie kółka języka niemieckiego podjęli się wyzwania językowego  i wybrali się w Podróż Językową z Laurą  przez kraje Europy.

Uczniowie odszukiwali państwa na mapie Europy i za pomocą kodu QR poznawali podstawowe zwroty i liczby w kilku wybranych przez siebie językach. Następnie ich zadaniem było odszukać flagę danego państwa i przeczytać jej krótki opis. Zajęcia zakończyły się wspólnym śpiewaniem piosenki „Panie Janie” w kilku językach.

Na stronie https://edl.ecml.at/Activities/languagejourney/Sounds/tabid/3224/Default.aspx możecie pogłębić swoje umiejętności językowe i poznać nowe zwroty w wielu językach europejskich. Zachęcam pozostałych uczniów do skorzystania.

Wioletta Dyla