Przydatne linki

  

  

15 września przypada Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy. Kropka jest symbolem talentu, pasji, rozwiniętych skrzydeł. To również dzień umacniania wiary we własne siły oraz odwagi w pokonywaniu trudności. Inspiracją jest książka „ DOT DAY”, opisująca piękna historię małej dziewczynki o imieniu VASHTI, która dzięki kropce i wspaniałej nauczycielce zmienia myślenie o sobie oraz uwierzyła w swoje możliwości. To właśnie tego dnia warto się na chwilę zatrzymać i porozmawiać na temat talentów, pasji i mocnych stron, a przede wszystkim twórczo i kreatywnie się pobawić. W ramach innowacji pedagogicznej „Fantazje na nietypowe okazje” tego dnia wychowawcy świetlic szkolnych zorganizowali wiele ciekawych zabaw i twórczych zadań: drzewo talentów,  zagadki z kropką w tle, Quiver, była również foto budka, złote myśli na Dzień Kropki. Uczniowie ozdobili chodniki kolorowymi kropkami jak i każda klasa zaprojektowała własną kreatywną kropkę.  Międzynarodowy Dzień Kropki ma ważne przesłanie nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych – ma zachęcać do odkrywania swoich talentów i dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu. Bądźmy kreatywni!

Wychowawcy Świetlicy