Przydatne linki

  

  

 Michał ma 10 lat. Jest chłopcem z autyzmem. Nie posiada zabawek. Jedyną rzeczą, która sprawia, że jest szczęśliwy to… WIESZAK. Ale nie taki zwykły wieszak. Wieszak Michała musi być wyjątkowy i spełniać kilka kryteriów: musi to być męski wieszak garniturowy, plastikowy, a na dole powinien mieć miejsce na powieszenie spodni. Dla chłopaka to najlepszy prezent na świecie. Spełnienie jego marzeń. Dla nas coś nieistotnego a dla niego możliwość przeniesienia się w świat fantazji. Jeden wieszak to cały dzień zabawy. Michał go rozbiera na części pierwsze. Łamie kawałek po kawałku, aż wieszak znika…

Za kilka miesięcy są nie tylko święta, ale i urodziny Michała. Razem z biblioteką szkolną chcemy podarować chłopakowi „uśmiech na twarzy”. Przyłącz się do akcji. Przynieś wieszak Michałowi. Dla Ciebie to drobny gest a dla niego cały jego świat.

Wieszaki można zostawiać w bibliotece szkolnej.

Aneta Babraj
Mirosława Szymik