Przydatne linki

  

  

Nareszcie nadeszła, wyczekiwana, piękna Wiosna. Z tej okazji  21 marca dzieci klas I-III wraz w wychowawcami uczcili jej przyjście w tradycyjny sposób. Dzieci przygotowały kolorowe ozdoby, kwiaty na patykach z bibuły oraz kolorowe gałązki, no i oczywiście Marzannę zimową pannę .

Ruszyliśmy ulicami wioski, swoim śpiewem i radością witając wiosnę. Po krótkim pochodzie, zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnymi krzykami Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno , Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy, pożegnały zimę .

Ze względów ekologicznych nasza Marzanna nie została wrzucona do wody , lecz spalona na łące.  Mamy nadzieje, że wiosna zostanie z nami na dobre. Pamiętajmy jednak o dbaniu o swoje zdrowie, ubierajmy się odpowiednim do  panującej pogody.

W tym dniu po raz pierwszy w naszej szkole odchodziliśmy  „Dzień bez plecaka” polegający na zrezygnowaniu w tym dniu z plecaka i zastąpieniem go czymś pomysłowym, nietypowym. Uczniowie wykazali się duża kreatywnością . Akcja sprawiła dużo radości w naszej szkole. Może zostanie z nami na kolejne lata.

                                                                                        Wychowawcy kas I-III