Przydatne linki

  

  

13 grudnia 2021 roku obchodziliśmy 40. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Reżim komunistyczny wydał wtedy wojnę Polakom. Tysiące działaczy „Solidarności” uwięziono, walczących o wolność wyrzucano z pracy i uczelni, brutalnie bito, tłumiąc protesty. Niektórym odebrano życie. Pamiętamy o wszystkich ofiarach i represjonowanych w stanie wojennym. Pamiętajmy o Bohaterach! To dzięki ich odwadze i sile komunizm w końcu upadł, a Polska odzyskała wolność. Im zawdzięczamy to, że żyjemy dziś we własnym suwerennym, demokratycznym państwie.

Uczniowie naszej szkoły włączyli się do projektu GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA. DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY! Przygotowali laurki dla bohaterów stanu wojennego które będą podziękowaniem tym, którzy swoją postawą i działaniem  w latach 1981 – 83 dali młodemu pokoleniu przykład bezkompromisowej walki w obronie wolności i wiary.

Katarzyna Spojda