Przydatne linki

  

  

21 listopada obchodzony jest „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień” dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

Uczniowie przesyłali sobie miłe pozdrowienia, a „Szkolna Poczta” dostarczała adresatom życzenia. Szkoła była udekorowana „uśmiechniętymi buźkami” i ‘kolorowymi serduszkami.
Uczniowie przygotowali prace plastyczne, kartki z życzeniami i pozdrowieniami, kodeksy życzliwości, a wszystkie tematycznie związane ze Świętem. Jesteśmy przekonani, że okazywanie życzliwości będzie obowiązywało przez okres kolejnych dni, tygodni i miesięcy, ponieważ wiemy, jak ważna dla każdego człowieka jest potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu i niesienie bezinteresownej pomocy innym.