Przydatne linki

  

  

Chcąc poszerzyć wiedzę naszych uczniów z zakresu programowania 10 listopada 2021 roku w naszej szkole odbyły się pokazowe warsztaty pt.: „Programowanie z Minecraftem” zorganizowane przez szkolną bibliotekę we współpracy z „Akademią Małego Inżyniera”. W trakcie tych zajęć, pod okiem doświadczonego instruktora, młodzież mogła już tworzyć samodzielne programy w świecie Minecrafta, podczas których wykorzystaliśmy prosty i przyjemny w nauce język Lua.  Zajęcia te stanowiły wspaniały wstęp do świata programowania dla dzieci, które nigdy nie miały z tym styczności. Uczniowie zdobyli tutaj nie tylko podstawową wiedzę o programowaniu, rozwijali myślenie analityczne i kompetencje cyfrowe, ale również rozwijali umiejętności z innych przedmiotów szkolnych. Tego popołudnia spędziliśmy wspaniałą przygodę w niesamowitym cyfrowym świecie.

Aneta Babraj
Piotr Jaroń
Mirosława Szymik