Przydatne linki

  

  

Programowanie z Minecraftem to wspaniała, pełna przygód zabawa. Każde dziecko może, a nawet powinno zacząć swoją przygodę z programowaniem. Do nauki wykorzystujemy prosty i przyjemny w nauce język Lua. Stosujemy elementy matematyki oraz rozwijamy myślenie analityczne i kompetencje cyfrowe. Zajęcia te stanowią wspaniały wstęp do świata programowania dla dzieci, które nigdy nie miały z tym styczności. Zdobywamy tutaj nie tylko podstawową wiedzę o programowaniu, ale również rozwijamy umiejętności z innych przedmiotów szkolnych, jak np. matematyka.

Natomiast LEGO WeDo 2.0 Education to zestawy klocków pozwalające uczniom budować roboty, które po podłączeniu do komputera i zaprogramowaniu wprawiane są w ruch. Dzięki specjalnym silniczkom, sensorom ruchu i przekładniom zbudowane roboty ruszają się, wydają dźwięki, jeżdżą lub omijają przeszkody. Zajęcia z robotyki mają na celu rozwijanie kreatywności, pracy zespołowej, uczą podstaw informatyki, mechaniki, fizyki, matematyki, logicznego myślenia, twórczego rozwiązywania problemów a także podstaw programowania.

Chcąc poszerzyć wiedzę naszych uczniów z zakresu robotyki i programowania zapraszamy na niezwykłe warsztaty organizowane przez bibliotekę szkolną. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w bibliotece u pani Mirosławy Szymik. Terminy:

– zajęcia z programowania z Minecraftem odbędą się w środę 10.11.2021 roku o godz. 14:15 w sali nr 5 (1h)

– zajęcia z robotyki Lego WeDo odbędą się w środę 24.11.2021 roku o godz. 14:15 w bibliotece szkolnej (1h)

Aneta Babraj
Piotr Jaroń
Mirosława Szymik