Przydatne linki

  

  

 

 

W ubiegły czwartek, tj. 23 września grupa 20 uczniów klas piątych wraz z opiekunami wybrała się autokarem szkolnym  do Ośrodka Edukacyjnego w Nadleśnictwie Herby.

Wyjazd odbył się w ramach realizacji projektu  Fundacji mBanku pt.,, Las- matematycznych wyzwań czas”.

Uczniowie wysłuchali interesującej prelekcji pana leśniczego na temat ciekawych walorów lasu, zastosowań matematyki w różnych obliczeniach związanych z przyrodą, z wysokością i objętością drzew, a dodatkowo gościem specjalnym był pan ornitolog, który przybliżył dzieciom różne gatunki ptaków, pokazał im przekroje budek lęgowych oraz zachęcił ich do niesienia pomocy mieszkańcom lasu.

Uczestnicy projektu w najbliższych miesiącach wykonają szablon budki lęgowej- typ A , a następnie z gotowych drewnianych elementów , z pomocą rodziców , złożą  je w gotowe domki, które zostaną pod koniec listopada przekazane Nadleśnictwu i zawisną na drzewach w okolicy.

Zajęcia przebiegały w bardzo miłej i ciepłej atmosferze, uczniowie przeglądali atlasy ptaków, mapy podziału lasów całego Nadleśnictwa, poznali różne typy budek lęgowych , zadawali panu leśniczemu wiele trudnych i ciekawych pytań.

Na koniec dostali różne drobne gadżety w tym m. in. ołówek z nasionkiem drzewa oraz słodki poczęstunek.

Wszystkie zdobyte wiadomości uczniowie będą mogli wykorzystać i zastosować w praktyce już w najbliższym czasie podczas wycieczki do lasu i spotkania z leśniczym z Nadleśnictwa Herby.

                                                              Koordynator projektu:     Justyna Koza

i Renata Galuska