Przydatne linki

  

  

W zeszłym tygodniu w naszej szkole obchodziliśmy niezwykłe święto- The Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Dot Day to święto wiary we własne możliwości, odkrywania swojego potencjału, radości tworzenia, próbowania, doskonalenia się. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i pokazać je innym. Żeby pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać.

Dzień Kropki jest obchodzony na cześć bohaterki książki Petera Reynoldsa „The Dot”, Vashti która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Nasi uczniowie także mieli możliwość wykazania się kreatywnością oraz pokazania swoich mocnych stron, tworząc swoje własne kropki, projektując kropkowe stroje, a także pokazując swoje mocne strony na drzewach talentów. Dzięki aplikacji Quiver, mogli zaprojektować swoje kropki w rozszerzonej rzeczywistości. Uczniowie skorzystali też z możliwości uniknięcia odpowiedzi przychodząc w zakropkowanych ubraniach. W szkole pojawiły się także „myślące kropki”, które zachęcały do rozwijania wyobraźni i snucia planów- było ich wiele. Uczniowie chętnie brali udział w kropkowych atrakcjach i pokazali, że nie brakuje im kreatywności i wyobraźni.

Katarzyna Spojda
Justyna Niesłony
Joanna Piskoń