Przydatne linki

  

  

Po trudnym czasie lockdownu, trwającym kilka długich miesięcy zdalnym nauczaniu w minionym już roku szkolnym, wróciliśmy do szkoły, do pracy stacjonarnej. Za nami trudne doświadczenie, które zmieniło u wielu perspektywę postrzegania naszego życia, codziennych obowiązków, relacji społecznych.

W wymagającym i trudnym okresie uczniowie klas ósmych w maju 2021 roku napisali testy egzaminacyjne, które były uwieńczeniem ich pobytu i ośmioletniej nauki w szkole podstawowej.

Testy zaplanowane na kwiecień 2021 roku z powodu pandemii zostały przeniesione na maj. W rygorze sanitarnym, po prawie 7 miesiącach uczenia w trybie zdalnym uczniowie przystąpili do najważniejszego dla nich egzaminu na tym etapie życia. Ciężka praca ósmoklasistów i nauczycieli została podsumowana. Ku radości wszystkich zainteresowanych wyniki egzaminu, które otrzymaliśmy w lipcu potwierdziły doskonałe przygotowanie absolwentów do nowego etapu nauki.

Umiejętności matematyczne okazały się być wysoko ponad średnie w kraju, województwie i powiecie. Bardzo dobrze został napisany również egzamin z języka polskiego oraz angielskiego. Ciężka praca, wysiłek i systematyczność zostały nagrodzone. Gratuluję wszystkim absolwentom pięknego wyniku i życzę wszystkiego najlepszego na nowy, kolejny etap życia szkolnego.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2020/2021 –  sesja majowa

Średnia kraju Średnia województwa Średnia powiatu Średnia gminy Średnia klasy A Średnia klasy B Średnia szkoły
J. polski 60% 60% 62% 61% 67% 61% 64%
Matematyka 47% 47% 46% 44% 67% 49% 58%
J. angielski 66% 66% 64% 60% 76% 56% 66%

Gratuluję również nauczycielom, którzy swoimi umiejętnościami i doświadczeniem, bez względu na warunki, w jakich przychodzi im pracować, potrafią rozbudzić w uczniach ciekawość świata, wrażliwość, kreatywność, chęć nauki. Wysokie noty egzaminów zewnętrznych od wielu lat, świadczą o doskonałej pracy pedagogów szkoły w Kochanowicach, profesjonalizmie i oddaniu misji, którą pełnią.

Gratulacje i podziękowania składam również na ręce Rodziców, którzy motywowali i wzmacniali psychicznie swoje dzieci. Końcowy rezultat wszystkich wysiłków jest radością i spełnieniem oczekiwań pokładanych w młodych ludziach. Wszystkim Państwu życzę dużo zdrowia, radości, spełniania marzeń i realizacji wyzwań.

https://oke.jaworzno.pl/www3/2020/03/19/wyniki-e8/

Dyrektor ZS  Joanna Grus-Blacha