Przydatne linki

  

  

Uczniowie szkół rozpoczynają wakacje letnie 26 czerwca a kończą 31 sierpnia 2021r.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w czasie trwania tegorocznych wakacji nadal obowiązuje zachowanie zasad bezpieczeństwa związanych
z trwającą pandemią koronawirusa. W tym roku należy zwrócić szczególną uwagę na zachowanie bezpieczeństwa i higieny w aspekcie stanu epidemii COVID-19, wywołanego zakażeniami wirusem SARS-CoV-2

Rodzicu: Wybierając dla swojego dziecka miejsce wypoczynku letniego należy zadbać przede wszystkim o sprawdzenie wiarygodności organizatora.

Ministerstwo Edukacji i Nauki stworzyło publiczną bazę danych o wypoczynku, za pomocą której każdy rodzic może sprawdzić, czy dany organizator zgłosił turnus do właściwego kuratorium oświaty.  Na stronie internetowej http://wypoczynek.men.gov.pl  dostępna jest ogólnopolska baza wypoczynku dzieci i młodzieży, w której możecie Państwo uzyskać dane dotyczące organizatora i miejsca wypoczynku.

Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki znajduje się specjalny poradnik dla rodziców „Poradnik bezpiecznego wypoczynku” w którym można znaleźć wszystkie najważniejsze informacje, dotyczące przygotowań do wyjazdów na letni wypoczynek. Dodatkowo na stronie Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii można znaleźć informator o zasadach bezpieczeństwa nad wodą „Bezpieczna woda”.

Na potrzeby akcji „Bezpieczne wakacje 2021” uruchomiona zostanie Całodobowa Linia Interwencyjna o numerze (32) 20-77-077 na którą przyjmowane będą zgłoszenia o nieprawidłowościach w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży. W sytuacji stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości organizacyjnych, informację o nich można także zgłaszać odpowiedniemu Kuratorowi Oświaty lub innym służbom, które w sposób szczególny wspierają akcję tj. Państwowa/Powiatowa Inspekcja Sanitarna, Inspekcja Transportu Drogowego, Państwowa/Powiatowa/Miejska Straż Pożarna, Straż Graniczna, Policja, a także Lasy Państwowe.

Dobrze zapisać lub zapamiętać również:

Wspólnie z Górskim i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym zachęcamy również do zainstalowania na swoich telefonach aplikacji ratunek dostępnej pod adresem www.ratunek.eu

Apel

Drodzy Rodzice zwróćcie szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci podczas wakacyjnych zabaw. Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży jest naszą wspólną troską, prosimy zatem o skuteczne i przemyślane działania w tym zakresie. Wszystkim Państwu, młodzieży i dzieciom życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego, wielu niezapomnianych i miłych wrażeń, zregenerowania sił i szczęśliwego powrotu z wakacji.

Źródło:
kochanowice.pl