Przydatne linki

  

  

W związku z realizacją projektu „Zielona pracownia”, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce rowerowej do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu. Dzieciom przypomniano zasady prowadzenia łączności telefonicznej, procedury przyjmowania zgłoszeń o pożarach i wypadkach, oraz prowadzenie działań ratowniczych. Strażacy zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego oraz odzież, w którą są ubrani podczas akcji. Uczniowie mogli wsiąść do samochodu i przymierzyć kombinezon wraz ze wszystkimi akcesoriami.  Na placu wokół Komendy została stworzona specjalna strefa pożarowa, gdzie gaszony był fikcyjny pożar w pomieszczeniu zamkniętym. Dużą atrakcją dla uczniów było strącanie pachołków strumieniem wody z prądownicy, co jak się okazało – wcale nie jest takie łatwe. Uczniowie mogli sami się przekonać, jak działa zwarty i rozproszony strumień wody. Jednak największą atrakcją w ten upalny dzień było schłodzenie dzieci przez strażaków wodą z armatki wodnej zamontowanej na wozie bojowym. Dziękujemy pani Anecie Babraj za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wyjazdu.

Alicja Babiuch
Mariusz Koza
Projekt „Zielona Pracownia 2020”